המעבר לבית החדש יכול ללא כל ספק להעלות חששות לצד ההתרגשות הרבה ובמיוחד כאשר מעורבים בו ילדים וחיות מחמד. העברת דירה היא חלק מרכזי וחשוב בתהליך והמטרה שלנו היא להפוך את התהליך לפשוט ככל האפשר. במאמר זה ריכזנו נקודות חשובות שיעזרו לכם ביום מלא הרגשות.

הכנה מראש

תאריך המעבר נקבע ככל הנראה חודשים מראש וכל שיש לעשות הוא להכין את היום על ידי תכנון ״מהסוף להתחלה״. כדאי להכין רשימה של כל הפעולות הנדרשות וככל שהדבר נוגע לילדים ולחיות המחמד, יש לחשוב על הפרטים הבאים:

  • מיון החפצים, המשחקים והבגדים. כדאי לקבל החלטות בנוגע לרהיטים הגדולים ומכשירי החשמל מוקדם ככל האפשר ולאט לאט להתקדם לפריטים הקטנים יותר.
  • הודעה לילדים על המעבר. בהתאם לגיל של הילדים יש להודיע להם על המעבר וככל שהם בוגרים יותר כך אפשר להודיע להם בשלב מוקדם יותר.
  • בייביסיטר לילדים. ילדים קטנים עשויים להיות נרגשים מאד ביום המעבר ויש לשקול האם כדאי שיבלו ביום המעבר עם קרובי משפחה או אולי אצל חברים טובים.
  • הגנה על חיות המחמד. ככל שמדובר על בעלי החיים חשוב מאד לדאוג להם לטיולים לפני המעבר, להעביר אותם יחדיו ולהכיר להם את המקום החדש עם מינימום רעשים והפרעות.
  • תיאום עם חברת ההובלה. כדאי לתאם איתנו את תאריך וזמן ההעברה המועדפים כך שנוכל להיות מוכנים בדיוק כשאתם, הילדים וחיות המחמד מוכנים.

3 טיפים למעבר עם חיית המחמד

במקרה של מעבר עם כלב או חתול כדאי לחשוב על החוויה שלהם ולתכנן אותה מראש כך שתהיה קלה ככל האפשר. כשחיית המחמד שלכם תרגיש נינוחה ומוגנת, אתם תוכלו להתרכז במשימות שעומדות לפניכם ולעבור בנינוחות.

הכינו את חיית המחמד לנסיעה

אם חיית המחמד שלכם רגילה לנסיעות, כנראה שגם הנסיעה לבית החדש תהיה פשוטה, אך אם היא לא רגילה לנסוע ברכב, כדאי להתאמן על כך מראש. מעבר עם כלב יהיה לרוב קל יותר לעומת מעבר עם חתול ובמקרה זה כדאי מאד להרגיל אותו למנשא או תיק שישמש אותו לנסיעה.

ארגנו חטיפים וצעצועים

חיות מחמד מרגישות את השינוי הצפוי וכדי שאתם תוכלו להתרכז בכל הארגונים כדאי שתכינו להן ערכת חטיפים וצעצועים שירגיעו אותן. כדאי שתיקחו אתכם את הכרית או השמיכה עליה הם נוהגים לישון כך שתוכלו להכין להם מקום מיד וכמובן, חטיפים לפינוק וצעצועים לשעשוע.

עשו הפסקה בנסיעה ארוכה

במקרה של העברת דירה בתוך העיר או לעיר קרובה, הנסיעה תהיה קצרה ולכן לא תצטרכו לעצור אך אם אתם מתכננים נסיעה ארוכה, חשבו על הכלב שלכם ודאגו מראש לנקודת עצירה שהוא יוכל להתמתח (וגם אתם).